Pilihan Raya Umum Ke-15

4 weeks 8 hours ago - 3 weeks 1 day ago #58 by mykelantan
Senarai Calon PRU15

P019 Tumpat
  1. Dato' Hajah Mumtaz Haji Md Nawi (Perikatan Nasional)
  2. Che Muhammad Aswari Che Ali (Gerakan Tanah Air)
  3. Wan Johari Wan Omar (Pakatan Harapan)
  4. Dato' Haji Che Abdullah bin Mat Nawi (Barisan Nasional)
  5. Khairul Azuan Kamarrudin (Warisan)

P020 Pengkalan Chepa
  1. Mohd Hafiezulniezam Bin Mohd Hasdin (Barisan Nasional)
  2. Datuk Haji Ahmad Marzuk Bin Shaary (Perikatan Nasional)
  3. Wan Ahmad Nasri Wan Ismail (Gerakan Tanah Air)
  4. Nik Faizah Nik Othman (Pakatan Harapan)
  5. Mohamad Redzuan Razali (Bebas)

P021 Kota Bharu
  1. Datuk Rosmadi Bin Ismail (Barisan Nasional)
  2. Datuk Seri Haji Takiyuddin bin Hassan (Perikatan Nasional)
  3. Prof. Datuk Dr. Che Musa Che Omar (Gerakan Tanah Air)
  4. Dr Hafidzah Mustakim (Pakatan Harapan)
  5. Andy Tan @ Awang (PRM)
  6. Izzat Bukhari (Bebas)
​​​​​​
P022 Pasir Mas
  1. Datuk Haji Husam Musa (Pakatan Harapan)
  2. Datuk Ab Ghani Bin Harun (Barisan Nasional)
  3. Ustaz Ahmad Fadhli Bin Shaari (Pakatan Nasional)
  4. Nasrul Ali Hasan Abdul Latif (Gerakan Tanah Air)

P023 Rantau Panjang
  1. Zulkarnain Bin Yusoff (Barisan Nasional)
  2. Ustazah Dato' Hajah Siti Zailah Mohd Yusoff (Pakatan Nasional)
  3. Datuk Paduka Dr Ibrahim Ali (Gerakan Tanah Air)
  4. Dr Wan Shah Jihan Wan Din (Pakatan Harapan)
  5. Mohd Zain Ismail (PRM)

P024 Kubang Kerian
  1. Datuk Nurul Amal Binti Mohd Fauzi (Barisan Nasional)
  2. Ustaz Dato' Sri Tuan Ibrahim bin Tuan Man (Perikatan Nasional)
  3. Mohamad Rizal Razali (Gerakan Tanah Air)
  4. Dr Wan Ahmad Kamil Wan Abdullah (Pakatan Harapan)

P025 Bachok
  1. Nor Amiza Binti Mamat (Pakatan Harapan)
  2. Datuk Mohd Zain Bin Yasim (Barisan Nasional)
  3. Mohd Syahir bin Che Sulaiman (Pakatan Nasional)
  4. Kamarul Azam Osman (Gerakan Tanah Air)
  5. Mohd Zulkifli Zakaria (Bebas)

P026 Ketereh
  1. Rahimi Bin L.Muhamud (Pakatan Harapan)
  2. Marzuani Ardila Binti Ariffin (Barisan Nasional)
  3. Mejar Jeneral ( B ) Datuk Khlir Bin Mohd Nor (Perikatan Nasional)
  4. Hanif Ibrahim (Gerakan Tanah Air)

P027 Tanah Merah
  1. Mohamad Suparadi Bin Md Noor (Pakatan Harapan)
  2. Bakri @ Mohd Bakri Bin Mustapha (Barisan Nasional)
  3. Dato' Sri Ikmal Hisham bin Abdul Aziz (Parikatan Nasional)
  4. Mohd Nasir Abdullah (Gerakan Tanah Air)
  5. Nik Sapeia Nik Yusof (Bebas)

P028 Pasir Puteh
  1. Datuk Zawawi Bin Othman (Barisan Nasional)
  2. Ustaz Datuk Dr. Haji Nik Muhammad Zawawi bin Salleh (Perikatan Nasional)
  3. Kapten ( B ) Wan Marzudi Wan Omar (Gerakan Tanah Air)
  4. Muhammad Husin (Pakatan Harapan)

P029 Machang
  1. Rosli Allani Bin S Abdull Kadir (Pakatan Harapan)
  2. Datuk Ahmad Jazlan Bin Yaakub (Barisan Nasional)
  3. Wan Ahmad Fayhsal bin Wan Ahmad Kamal (Perikatan Nasional)
  4. Mejar ( B ) Muhammad Seman (Gerakan Tanah Air)

P030 Jeli
  1. Norwahida Binti Patuan (Barisan Nasional)
  2. Zahari Bin Kechik (Perikatan Nasional)
  3. Prof. Ir Dr. Muhammad Daud (Gerakan Tanah Air)
  4. Mat Radzi Wahab (Pakatan Harapan)

P031 Kuala Krai
  1. Datuk Mohamed Zulkepli Bin Omar (Barisan Nasional)
  2. Ustaz Abdul Latiff Bin Abdul Rahman (Perikatan Nasional)
  3. Norashikin Che Omar (Gerakan Tanah Air)
  4. Mohd Hishamudin Razali (Pakatan Harapan)

P032 Gua Musang
  1. Asharun Bin Uji (Pakatan Harapan)
  2. Tengku Razaleigh Hamzah (Barisan Nasional)
  3. Datuk Muhammad Azizi bin Abu Naim (Perikatan Nasional)
  4. Dr. Samsu Adabi Mamat (Gerakan Tanah Air)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.124 seconds